Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa? 0
Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

ile powinna ważyć kołdra puchowa?

Kołdry puchowe Queen AMZ zapewniają ciepło i wspaniały komfort przy niezrównanej jakości. Dodatkowo można je prać w pralce, więc możesz spać spokojnie, wiedząc, że znajdziesz w niej wysokiej jakości puch gęsi syberyjskich.

Podczas gdy wszystkie kołdry zazwyczaj zapewniają doskonałą izolację, kołdry puchowe są szczególnie dobre w zapewnianiu odpowiedniego komfortu. Nadają się również na każdą porę roku, ponieważ zapewnią najwyższy poziom izolacji termicznej osobom śpiącym w chłodnym klimacie zimą, a ich właściwości przeciwpotne oznaczają, że mogą być skuteczne przez cały rok.

Kołdry puchowe AMZ – co w niej jest?

Wspominaliśmy, że kołdry AMZ Queen wypełnione są w 100% gęsim puchem. Jest to kluczowa część produktu i jest bardzo ważna dla ogólnego komfortu snu.

Jest to najbardziej ekskluzywny, luksusowy i wysoko ceniony naturalny puch, chwalony za swoje niesamowite właściwości na całym świecie. Materiały syntetyczne nie mogą się z nim równać pod względem wytrzymałości i izolacyjności.

gęsi puch

Czemu puch gęsi tak dobrze nadaje się do wypełniania kołder i poduszek?

  • Puch to całkowicie naturalny materiał, bez najmniejszej ilości sztucznych dodatków. Pozyskiwane są z gęsich piór. Puch nie wykazuje właściwości alergizujących, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany przez osoby skłonne do podrażnień skóry.

  • Izolacja termiczna – Przede wszystkim dobra kołdra powinna Cię ogrzać. Utrzymanie temperatury ciała w okresie zimowym zależy od jednego parametru wypełnienia: izolacji termicznej. Pod tym względem puch nie ma sobie równych.

  • Ekskluzywne kołdry puchowe Royal , Queen i Premium AMZ zapewnią Ci ciepło i przytulność dzięki wysokiemu poziomowi izolacji. Doskonale sprawdzają się również na lato, zimę, wiosnę i jesień.

Niektóre z zalet kołdry z gęsiego puchu to jej lekka, duża objętość i kanały przepływu powietrza, która jest idealna do doskonałej wentylacji kołdry.

  • Dzięki temu kołdra puchowa będzie znacznie wygodniejszą opcją dla osób śpiących. Materiał jest lekki i przewiewny, łagodząc niekorzystne skutki spania w upale i poceniu się.

Puch gęsi jest niezwykle odporny na ściskanie. Łatwo zrozumieć, dlaczego ta funkcja byłaby tak atrakcyjna dosłownie we wszystkim, co nosimy. To właśnie elastyczność i sprężystość kołdry pozwala zachować jej kształt i rozmiar nawet po długim odkształceniu.

Sprężystość puchu

Pościel puchowa jest obecnie popularna ze względu na sposób, w jaki czuje się na skórze. Oczywiście należy docenić jego elastyczność – dlatego w pierwszej kolejności decydujemy się na zakup puchowych poduszek i materacy.

Ludzie skłaniają się ku pościelom puchowym, ponieważ zapewniają one świetną izolację i komfort. Jeśli kołdra ma wysoki współczynnik cuin, prawdopodobnie będzie trwalsza i nie będzie miała nadmiaru puchu.

  • Waga kołdry jest niższa, co oznacza wyższą jakość.

  • Różnica w wadze między około 600 a 850 cuin kołdry oznacza, że mniejsza kołdra jest lepszej jakości, ponieważ ma mniejszą wagę. Wyższa jakość to 850 cuin jest również widoczna w ich odporności.

waga puchu w cuinElastyczność jest ważnym czynnikiem w wielu produktach, ale to badanie dotyczy tylko niektórych rodzajów towarów. Te z droższymi materiałami są testowane w tym właśnie zakresie.

  • Jakość wypełnienia puchowego Queen, Premium lub Royal jest wysoka i przetrwa wieki. Jest miękka, ciepła i lekka nawet po dekadzie czy kilku latach użytkowania.

Kołdry puchowe puch - puchowi nie równy

Poduszki i kołdry puchowe Premium wypełnione są luksusowym puchem gęsim, który jest rzadki i bardzo ceniony. Można łatwo wywnioskować, że cena tych puchowych kołder nie jest zbytnio niska.

Producenci kołder i poduszek puchowych wykorzystują pióra, aby zaoszczędzić na kosztach. Ich produkty są następnie sprzedawane z obietnicą „30% puchu”czyli mieszanką puchu z piórami. Ma to na celu uspokojenie konsumentów, że wciąż dostają bardzo dużo.

Na to warto zwrócić uwagę, szczególnie jeśli chodzi o alergików , ponieważ pierze nie są zalecane alergikom.

Dodatkową wadą kołder z dużą zawartością pierza, jest brak możliwości prania w warunkach domowych. Gdyż grozi to zniszczeniem kołdry wewnętrznie.

Ile puchu powinna mieć kołdra do spania puchowa?

Jakość i izolacja kołder puchowych zależy od wypełnienia. Wiemy już, że najlepszym rodzajem puchu jest puch gęsi.

Jednak ile z tego powinno się znajdować w kołdrze, by stała się ona ciepła a zarazem lekka oraz oddychająca?

Ogólnie w wielu testach stwierdzono, że kołdra puchowa powinna stanowić co najmniej 80% wypełnienia puchem. Taka kołdra skutecznie utrzymuje ciepło, jednocześnie odprowadzając nadmiar ciepła na zewnątrz i zatrzymując go w środku.

Wysoka zawartość puchu w kołdrze sprawia, że nasze ciało nie poci się tak bardzo, a wszelka wilgoć jest pochłaniana przez puch i wydalana na zewnątrz kołdry.

Jaka waga powinna mieć kołdra puchowa?

Ile więc powinna ważyć dobra kołdra puchowa, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości? Zacznijmy od tego, że cały worek puchu waży tylko… kilogram. Przeciętna kołdra 200x220 zawiera około 1,5 worka tego materiału czyli około 1,5 kg.

Czyli ile powinna ważyć dobra kołdra z puchem? jak widać dobra kołdra puchowa waży – nie więcej niż 2 kg. Dla porównania średniej wielkości poduszka waży około 1,6 kg, a mała „poduszka” tylko 0,4 kg.

Zainwestowanie w kołdrę puchową może początkowo wydawać się dużym wyzwaniem, ale może być strzałem w dziesiątkę.

Na koniec starajmy się wybierać sprawdzonych i znanych producentów kołder.

Zobacz również: Jaką wielkości kołdrę wybrać do sypialni?

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl