Jakie kołdry są najzdrowsze ? 0
Jakie kołdry są najzdrowsze ?

Jakie kołdry są najzdrowsze, czyli które warto brać pod uwagę?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele kołder, które są wykonane z naturalnego lub sztucznego wypełnienia.

Dlatego często możesz mieć problem z podjęciem decyzji, której kołdry użyć.

Wiele osób zastanawia się również, czy kołdra powinna być gruba i ciepła, czy też lekka i przewiewna.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, ale ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest kupić taki, o którym wiadomo, że poprawia jakość snu.

Tylko pytanie jak się tego dowiedzieć?

Co by nie mówić, podstawą każdego człowieka jest zdrowy sen, bez którego nikt nie może się obyć.

Podstawowym elementem jest dowiedzenie się o wadach i zaletach danych kołder.

Wszyscy doskonale wiedzą, że bez snu, życie nie jest możliwe, a już po kilku dniach bez odpoczynku wiele osób oprócz zwykłego zmęczenia odczuwa także ból, zawroty głowy, a nawet dochodzi do halucynacji.

Zaburzenia snu to jedne z najczęstszych problemów zdrowotnych, z którymi mamy do czynienia. Są one bardzo realne i mogą być bardzo uciążliwe dla ludzi. Dla pacjentów bezsenność może być dużym problemem, który wpływa na ich codzienne życie. Rośnie potrzeba zrozumienia przyczyn i leczenia tego schorzenia, aby lepiej spać i złagodzić związane z tym cierpienie.

Tutaj zawsze trzeba zadbać o sprzyjające warunki do snu, czyli odpowiednie łóżko no i oczywiście kołdra z poduszką, która będzie dobrana indywidualnie do Ciebie.

Jaka kołdra jest najzdrowsza

Jak uzyskać dobry sen , dzięki odpowiedniej pościeli?

Środowisko jest główną przyczyną jakości naszego snu.

Odpowiednia temperatura pokojowa, luźne, ciepłe ubranie, dobry materac i wreszcie odpowiedniej jakości, oddychająca pościel to najważniejsze elementy, które należy brać pod uwagę, jeśli zależy nam, aby nic nie zakłócało zdrowego snu.

Niezwykle ważny jest materiał, z którego wykonana jest pościel, aby zapewnić komfortowy sen. Dobrej jakości pościel, wykonana z naturalnych materiałów, pozwala skórze oddychać, zapobiega poceniu się i gwarantuje odpowiednio zdrowy sen.

Używanie kołder z naturalnego wypełnienia ma wiele zalet i wad. Jednak ważne jest, aby zrozumieć rzeczywiste zalety i wady przed podjęciem decyzji.

Kiedy myślimy o kołdrze, zwykle najpierw myślimy o wypełnieniu. To właśnie on decyduje o trwałości, komforcie użytkowania i właściwościach termoizolacyjnych kołdry.

Wiele osób uznaje, że na uwagę zasługują tylko naturalne wypełnienia.

Puch jest bardzo dobrym materiałem do wypełnienia kołdry, ponieważ ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i zapewnia komfort. Kołdry puchowe są również dość drogie, można je znaleźć w sklepach z wyższej półki.


Tutaj zdjęcie - porównanie wagi puchu gęsiego.

puch gęsi w kołdrze


Jeśli cena jest wyjątkowo niska, prawdopodobnie mamy do czynienia ze słabą jakością wkłady - czyli za zwyczaj mieszkanka puchu z pierzem. Ten rodzaj kołdry nie będzie odpowiedni dla alergika, jeśli zależy nam na wsadzie naturalnym, bez syntetycznych dodatków.

Dostępne są różne produkty dla alergika, w których wypełnienie zostało wykonane ze specjalnego materiału inaczej puch syntetycznego, niemniej w specyfikacji kołdry w każdej szanującej się firmy, napisane czy kołdra została przebadana dermatologicznie. Czyli czy po prostu nadaje się dla alergika.

Kołdra z pierza to tańsze rozwiązanie. Taki produkt ma znacznie słabsze właściwości termoizolacyjne, przede wszystkim posiada gorszą przewiewność niż puch.

Pamiętajmy też, że nie nadaje się dla alergików.

Dodatkowo pierza gęsiego nie można prać w warunkach domowych , jedynie można czyścić powierzchniowo materiał kołdry i to zazwyczaj w firmach w tym specjalizujących się. Czyli pralnie chemiczne.

Dużą popularnością cieszą się również kołdry, które wypełnione są owczą wełną.

Kołdry wełniane nadają się bardziej na zimę niż lato, ponieważ są zazwyczaj zbyt ciepłe w ciepłe dni lata.

Kołdry z wełny również mają dobrą wentylację, która wpływa na mniejsza potliwość.

Kołdry wełniane jako produkt naturalny jest dość popularny i mają właściwości antyalergiczne inaczej są polecane dla alergików.

Na koniec warto wspomnieć o kołdrach z najwyższych półek cenowych czyli kołdry z jedwabiu.

Luksusowy produkt z wypełnieniem z jedwabiu.

Przewiewna i lekka. Kołdra taka ma właściwości antyalergiczne.

Kołdry typowe dla alergików - syntetyczne czy naprawdę są zdrowe?

Kołdra dla alergików zapewni komfort termiczny, a jednocześnie ma za zadanie w jakimś stopniu zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii. Wydaje się, że jest to produkt niszowy, ale w dzisiejszych czasach, różne alergie zaczynają być uważana za chorobę cywilizacyjną i dotyka nią coraz więcej osób.

Kaszel, swędzenie czy opuchnięte oczy – są spowodowane nadmierną reakcją organizmu na czynniki alergenne. Są ciężkie w leczeniu i dość kłopotliwe w codziennym życiu.

Ciekawym przykładem może być kołdra AMZ BAMBOO 200x220 antyalergiczna i antybakteryjna.

Posiada w sobie specjalne włókna DreamFill. Jest to włókno ze skręconych rurek poliestrowych, które imitują delikatny puch przy zachowaniu niskiej wagi.

kołdra bamboo

Przykładem takim może być kołdra QUALLO AMZ o szerokim spektrum wymiarowy.

Wypełniona włóknem Advansa Quallofil Premium a pokrowiec wykonany z bawełnianego batystu.

kołdra antyalergiczna amz

Wszystkie te kołdry to nowoczesna produkcja firmy AMZ. Są one lekkie i posiadają stosowne certyfikaty jakości, włącznie z badaniami dostosowania produktu dla alergików.

Jest wiele takich kołder, zarówno tych tańszych, aż dla bardziej wymagających.


Kołdry dla alergika, powinny zwrócić takie cechy, jak:

  • Materiał, który obszywa wypełnienie,

  • Oczywiście wewnętrzne wypełnienie,

  • Badania i certyfikaty,

  • No i dostosowanie wymiaru do łóżka.


Tak, wiec zdrowe kołdry to nie tylko kołdry z wypełnieniem naturalnym , ale i te przeznaczone dla alergików z wypełnieniem syntetycznym.

Obecnie wypełnienia te spełniają najwyższe standardy jakości. tak, wiec nie ma obaw, że nie dobierzesz odpowiedniej kołdry dla siebie.

 

Zobacz ten artykuł może Ci się spodoba: Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl