Reklamacje i zwroty

Odstąpienie od umowy Sprzedaży.

 1. Klient ma prawo w terminie 14 dni odstąpić od zawartej Umowy Sprzedaży, bez podawania przyczyny i ponoszenia kosztów z wyjątkiem kosztów określonych ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta art. 33, art. 34 ust 2 i art. 35, czyli:

- dodatkowych kosztów jeżeli Klient wybrał inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia Produktów oferowany przez Sprzedawcę,

- bezpośrednich kosztów zwrotu rzeczy.

 1. Termin do odstąpienia od Umowy Sprzedaży wygasa po upływie 14 dni od dnia:

- w którym Klient wszedł w posiadanie Produktu lub w którym osoba trzecia inna niż Dostawca i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie Produktu – w przypadku sprzedaży jednego Produktu.

- w którym Klient wszedł w posiadanie ostatniego Produktu lub w którym osoba trzecia inna niż Dostawca i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie ostatniego Produktu – w przypadku sprzedaży wielu Produktów w jednym zamówieniu, które zostały dostarczone osobno.

 1. Klient może skorzystać z prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu. Klient może odstąpić od umowy korzystając z formularza (załącznik nr 1) . Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe.
 2. Sprzedawca niezwłocznie potwierdzi Klientowi otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
 3. Sprzedawca niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy sprzedaży, zwróci wszystkie otrzymane od klient płatności w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep Internetowy). Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 4. Zwrotu Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że Klient zgodzi się na inne rozwiązanie.
 5. Należy odesłać Przedmiot na adres Sprzedawcy: Konar - Meble Konrad Wieczorek
  ul. Śnieżki 12, Długa Szlachecka, 05-071 Sulejówek, nie później niż 14 dni od poinformowania o odstąpieniu od umowy.
 6. Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Jeżeli rzecz ze względu na swój charakter nie może zostać w zwykły sposób odesłana pocztą, przy przesłaniu zlecenia podsumowującego zamówienie (przed zawarciem umowy sprzedaży), Klient otrzyma informację o kosztach lub szacowanych kosztach zwrotu rzeczy.
 7. Klient odpowiada za zmniejszenie wartości Przedmiotu wynikające z niewłaściwego korzystania z niej, w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
 8. Prawo do odstąpienia od Umowy Sprzedaży nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego indywidualnych potrzeb.

 

Załącznik nr 1

 

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy.

od umowy.

 

Dane Sprzedawcy

www. konarmeble.pl

Konar - Meble Konrad Wieczorek
ul. Śnieżki 12 Długa Szlachecka, 05-071 Sulejówek,

NIP:952 196 85 59,

Kontakt tel.  696 487 566, e-mail: biuro@konarmeble.pl,

 

Dane Klienta

- imię i nazwisko

 

- adres

 

- nr telefonu i adres poczty elektronicznej

 

- nr konta bankowego na który należy przesłać zwrot płatności

 

 

 

OŚWIADCZENIE KONSUMENTA

O ODSTĄPIENIU OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ

Niniejszym odstępuję od umowy sprzedaży następujących Produktów:

Nazwa produktu

 

Nr zamówienia

 

Data złożenia zamówienia

 

Data odbioru produktu

 

Suma uiszczonych płatności (w tym cena i koszty dostarczenia produktu)

 

Uwagi

 

Data wypełnienia formularza

 

Podpis

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl