Jaką wielkości kołdrę wybrać do sypialni?
Stelaże elektryczne do łóżka pod materac
1 951,00 zł
1 842,00 zł
Stelaże elektryczne przede wszystkim różnią się od tych manualnych, że zamiast podnosić własnoręcznie części ruchome, tutaj podnosimy je za pomocą pilota.
Takie rozwiązanie jest skierowane szczególnie dla tych ludzi co albo wymagają wysokiego komfortu lub maja ograniczenia ruchowe w postaci różnych chorób czy też po prostu starości.
Pilot w stelażach elektrycznych zazwyczaj jest na przewodzie, niemniej nie jest to problem, gdyż jakby na to nie patrzeć używany jest w łóżku. Jest jednak opcja pilota bezprzewodowego, którą można zastosować w stelażach elektrycznych do łóżka.
Innym ważną informacją jest, że możliwe jest połączenie dwóch stelaży niezależnie by pracował jako jeden w jednym łóżku.
Daje nam to synchronizacja, która można zakupić w opcji dodatkowej.
Tak więc zapraszam do zapoznania się artykułem u dołu , który mniej więcej przedstawia czym są stelaże elektryczne do łóżka.
Czym jest stelaż elektryczny do materaca?
W pierwszej kolejności, czym jest stelaż do łóżka z silnikami elektrycznymi ze sterowaniem?
Jest to standardowy stelaż, który nie jest podnoszony ręcznie, ale jest obsługiwany zdalnie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają problemy z poruszaniem się lub chcą mieć dodatkowy komfort.
Stelaż elektryczny jest przede wszystkim wykorzystywany pod materacami o różnych rozmiarach. Chociaż nie każdy materac jest odpowiedni dla takiego stelaża, to większość łóżek jest odpowiednia dla takiego stelaża!
Odnośnie materacy niektóre są sztywne (np. materace bonelowe, materace z płyty pilśniowej czy też materace z przekładkami kokosowymi sztywnymi, które mogą być uszkodzone, gdy się je wygina).
Funkcja stelaża sterowana jest za pomocą czterech przycisków na pilocie, który jest w zestawie ze stelażem.
Takich materacy nie można podnosić, ponieważ może to spowodować uszkodzenie materaca i stelaża (przeciążenie siłowników).
Jeśli materac jest elastyczny, to można go używać na stelażu elektrycznym praktycznie większość materacy lateksowych (oprócz tych z wkładami z płyty pilśniowej, czy płyt kokosowych), materace piankowe, termoelastyczne, kieszeniowe również bez problemów się nadają.
Jako ciekawostkę można podać model materaca Meble-Marzenie, w którym zastosowano specjalną matę kokosową z lateksem, którą można wyginać. Materace, które są z taką matą mogą być stosowane również na stelażach elektrycznych.
Niezbędnym elementem wyposażenia stelaża elektrycznego pod materac są ochraniacze na stelaż.
Każdy stelaż łóżka regulowany elektrycznie powinien posiadać ochraniacz na materac, ponieważ przy częstym podnoszeniu uszkadza się pokrowiec na materac (mechaci się, co może powodować ścieranie się materiału), który ociera się o listwy stelaża.
Są dwa typy stelaży elektrycznych NK i KF - po stronie NK - zagłówek można przesunąć za nogę, ale nie sam zagłówek.
Zagłówek jest zarówno ruchomy jak i za nogą.
Typ stelaża KF - zagłówek jest ruchomy jak i nogi.
Stelaż może być zrobiony w stylu NK jak i KF.
Na tym filmie pokazany jest stelaż typu KF.
Stelaż standardowy oparty jest o silikonowe uchwyty do listew.
Różnica w wersji standard i komfort. Stelaż o chwytach standardowych posiada listwy, które nie wystają za ramę. Czyli mocowanie jest wewnątrz ramy i ramka jest elementem twardym.
Co ma znaczenie w przypadku stosowania 2 stelaży jeden przy drugim. Wtedy powstaje na środku materaca twardsze pole. Właśnie ze względu na to że listwy są wewnątrz ramy.
Stelaż typu komfort ma mocowanie wystające ponad ramę. Co daje, w przypadku połączenia 2 stelaży jednolite pole twardości, bez twardszego środka jak w przypadku stelaży standard.
Stelaże elektryczne komfort są podobne do standardowego typu z dodatkową amortyzacją, dzięki której listwy są bardziej elastyczne.
Listwy w stelażu zachodzą na siebie w przeciwieństwie do tradycyjnego układu.
Istnieją stelaże elektryczne do materacy o rozmiarach 140×200 i większych, ale trudno je znaleźć i są dość drogie. Aby zsynchronizować dwa mniejsze wymiary stelaża, można połączyć mechanizmy elektronicznie. Koszt takiego zespolenia to około 200 złotych za sterowanie plus dwa takie same stelaże.
Wymiary ramy są podobne do wymiarów ram manualnych, czyli przykładowo stelaż elektryczny na materac 90x200 ma wymiary zewnętrzne 89 cm x 196 cm.
Przy określaniu szerokości stelaża odejmujemy 1 cm od szerokości posiadanego materaca i długości 4 cm.
Wysokość ramki wynosi zazwyczaj między 7 cm - 10 cm, ale trzeba uważać, bo siłownik i ramię wystające spod ramki mogą przeszkadzać, szczególnie w przypadku chęci stosowania szuflady pościelowej pod łóżkiem.
W przypadku stelaża elektrycznego zazwyczaj umieszcza się go na listwach bocznych w łóżku licząc od dołu minimum 6 cm tak, aby ramiona i siłowniki znajdowały się nie niżej niż światło dolnego boku łóżka.
Jest to ważne w przypadku, jak chcemy wykorzystać szufladę pościelową. Ponieważ, jak stelaż jest włożony za głęboko w łóżku, może potencjalnie powodować kolizję z posiadaną szufladą, gdy wjedziemy nią pod łóżko.
Niemniej jednak, wszystko zależy od danego modelu stelaża elektrycznego.
Oczywiście my jako producent mebli wszystkie te szczegóły techniczne dopasowujemy indywidualnie do każdego łóżka wraz ze stelażem elektrycznym.
Jeśli stelaż kupowany jest nie w naszym sklepie potrzebujemy jedynie zdjęcie stelaża ewentualnie prosimy o pomiar dolnego ramienia stelaża. Oczywiście wszystko wyjaśniamy jak dokładnie zmierzyć stelaż, by nie było problemu.
Sterowanie odbywa się zdalnie za pomocą elektrycznego mechanizmu stelażowego.
Są dwa rodzaje pilotów na przewodzie jak i bezprzewodowy.
W stelażu klasycznie zastosowano połączenie kablowe z mechanizmem. Może mieć 2, 4 lub 6 przycisków.
W stelażach elektrycznych rzadko stosowane są piloty bezprzewodowe, ale dostępne są piloty na życzenie.
Dodatkowo elektryczne stelaże do materacy często posiadają akumulator, który jest wykorzystywany, gdy jest nagły zanik zasilania do opuszczenia stelaża do pozycji leżącej.