Jak wybrać łóżko kolorystycznie - czym się kierować 0

Łóżka drewniane do sypialni, które często nasi klienci kupują są w przeróżnych kolorach.

Pierwsze pytanie to jaki kolor ?

Ja ogólnie staram się jednak nie dopierać kolorów , gdyż klient potrafi nauczyć , że nie warto. Gdyż jak coś pójdzie nie tak , a kolor który praktycznie klient wybrał ale dodatkowo go poparłem – powoduje , że to ja go namówiłem i , że łóżko przez to jest brzydkie i nie takie jak by chciał czy chciała dana osoba.

No , ale tutaj na stronach naszego blogu mogę się pokusić jak się wybiera kolory , zawsze warto jak jest już duża paleta kolorów wziąć jakąś próbkę swojego meble , by w miarę odpowiednio dobrać dany kolor. Później jeśli takiego nie znajdziemy dobieramy jakiś najbardziej zbliżony kolorem do próbki.

Przykład takiej próbki może być cokolwiek co posiada ten właśnie kolor i odcień. Kawałek kredki , wydruk , który przedstawia barwę danego koloru , czy też po prostu półka , kawałek listwy , szuflada , drzwiczki itp. Inaczej mówiąc cokolwiek co da się wysłać w rozsądnej wielkości no i rzecz jasna przedstawia fizycznie ten kolor , który się chce zamówić.

Co do doboru nowego kolory to generalnie jest tak:

podłoga ciemna to meble na jasno . Natomiast jeśli podłoga jasna , robimy na odwrót.

 

Przykład mebla ciemnego i podłoga jasna.

 

 

Przykład mebla ciemnego i podłoga ciemna.

 

Drugi aspekt doboru to wielkość pokoju , jeśli mamy pokoik 3×3 metra , to nie kupujemy wielkiej landary łóżka 200×200 bo komunikacja jest już znikoma tylko maksymalnie 160×200 , więcej zaczyna brakować miejsca na szafki nocne , nie myśląc już o komodach lub innych meblach.

Ogólnie przyjmuje się , że łóżko dwuosobowe to 140×200 , mniejsze łóżka mogą być już ciasne.

Dla przykładu kiedyś duża wersalka miała 100 do 110 cm szerokości.  Niemniej decydując się na samodzielne łóżko sypialniane polecam nie mniejsze niż 140×200.

Ale jak to się mówi są gusty i guściki , róbmy zawsze z głową , czyli jeśli mamy chwile czasu zawsze warto rozrysować sobie na kartce , jakiś drobny projekt , który później modyfikujemy by stał się optymalny.

Można zastosować również , różne programy do projektowania mebli takie jak np: Pro 100 - wersja demo umożliwia zaprojektowanie sobie pokoju lub innego pomieszczenia , wadą jest to , że nie można zapisać ani wydrukować , niemniej cieszyć się można pełnymi możliwościami programu.

Oczywiście jest w miarę prosty sposób by obraz jednak zachować naszego zaprojektowanego pokoju , mianowicie ściągnąć jakiś darmowy programik do robienia obrazu pulpitu i zrobić jakby zdjęcie wtedy zapisze się do pliku jpg , i jakiś szkic zawsze będziemy mieli do późniejszego myślenia co i jak przestawiać .

To jeśli chodzi o podstawowy dobór łóżka.

Tutaj trzeba zaznaczyć , że warto również zastanowić się , czy będzie używany pojemnik na pościel czy tez nie. Jeśli Jadnak tak to czy będzie wysuwany z boku i czy jest na to miejsce czy z przodu czy może od strony materaca na stelażu , który unosi cały materac do góry jak tapczan.

Te wyboru wszystkie zależą od wielkości pomieszczenia jak również mebli , które są w pokoju.

Jeśli wybraliśmy szuflady wysuwane z boków to czy jest to jedna duża szuflada czy średnia czy dwie małe.

Łóżko z dużym pojemnikiem co prowadzi do utrudnionego wysuwu szuflady ze względów na szafkę.

I tak jeśli wybraliśmy dużą szufladę na całą szerokość łóżka , trzeba się liczyć z tym , że będziemy mieli problem jeśli będzie stała szafka nocna przy łóżku , gdyż wtedy następuje kolizja.

Natomiast jeśli wybór padnie na szufladę średnią , kolizji nie będzie , gdyż mija się szafka z szufladą.

Jak tutaj na zdjęciu.

Inną opcją są łóżka z pojemnikiem wewnątrz łóżka. Wtedy takie łóżko wyposażone jest w stelaż podnoszony od przodu łóżka bądź z boku jak przykład u dołu.

Warto również zastanowić się nad wysokością zagłówka. Zdarza się bowiem , że zagłówek jest za wysoki względem parapetu i wtedy łóżko musi być odstawione lub innych elementów , które mogą skutecznie utrudnić życie.

No i ostatnim aspektem jest po prostu wygląd łóżka do sypialni , czy też ma być ono nowoczesne czy może bardziej klasyczne.

Tutaj ten właśnie wybór będzie należał tylko i wyłącznie do klienta.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl