Jaką wielkości kołdrę wybrać do sypialni? 0
Jaką wielkości kołdrę wybrać do sypialni?

Wysokiej jakości pościel ma kluczowe znaczenie nie tylko dla higieny, komfortu i dobrego samopoczucia, ale także dla higieny i estetyki sypialni.

Istnieją kołdry o różnym zastosowaniu pór roku, różnej jakości i wielkości, a ich wybór jest bardzo ważny.

Ważne jest, aby uniknąć dyskomfortu, gdy kołdra jest zbyt krótka, wąska lub plącze się między nogami. Jak kołdra wpływa na jakość snu?

Zbyt krótka, wąska lub plącząca się między nogami kołdra nie zapewni komfortu. Czy ważne są wymiary kołdry, a także wymiary poduszki i prześcieradła? Te wymiary i materiały są równie ważne, jak własne standardy.

Sprawdź tabelę rozmiarów, aby upewnić się, że zamawiasz właściwy rozmiar.

Kupując pościel i poduszki, pamiętaj o sprawdzeniu rozmiaru łóżka oraz wymiarów poduszek i prześcieradeł. Upewnienie się, że rozmiar materaca jest odpowiedni dla prześcieradeł i poduszek.

 

Na przykład, dostępne są kołdry zimowe, letnie, antyalergiczne, całoroczne, antybakteryjne, a nawet lecznicze.

Wielokrotnie zachęca się także do wietrzenia sypialni nocą, co ma liczne korzyści dla zdrowia.

Utrzymywanie dobrej wentylacji w sypialni zapobiega gromadzeniu się zapachów, które mogą negatywnie wpływać na sen. Ponadto uważa się, że utrzymanie w sypialni temperatury około 19°C jest idealne dla lepszego snu.

Zaleca się także ograniczenie stresu przed pójściem spać.

Aby zapewnić ochronę ciała przed wychłodzeniem i przegrzaniem, należy wybrać kołdrę w odpowiednim rozmiarze.

Osoby śpiące samotnie powinny używać kołder o innych rozmiarach 155x200 , natomiast pary powinny używać kołder o rozmiarach 155x200 lub jednej dużej 200x220.

Oczywiście, rozmiar kołdry dla dzieci i niemowląt jest również zupełnie inny.

Ludzie często ignorują swoje indywidualne potrzeby, co prowadzi do niepotrzebnych wydatków. Przed położeniem się do łóżka należy dodać parę dodatkowych centymetrów, aby upewnić się, że kołdra jest wystarczająco duża.

Jak zmierzyć kołdrę?

W miarę możliwości rozciągnij kołdrę do maksimum; wymiary kołdry powinny odpowiadać wymiarom materaca łóżka; - po zmierzeniu dodaj centymetry - rozmiar kołdry może ulec zmianie po praniu. Jeśli kołdra ma być używana przez dłuższy czas, ta uwaga jest również ważna. Aby określić, czy potrzebujesz szerszej czy dłuższej kołdry, zastanów się, do czego służy Twoja kołdra i w jakiej sytuacji. Kołdra na zimę jest znacznie bardziej puszysta, co wpływa na jej szerokość.

Kołdra jest specjalnie zaprojektowana do pełnienia swojej funkcji podczas snu i odpoczynku. Wszystko powinno być prawidłowo dopasowane! Aby zachować równowagę, nie można dopuścić do tego, by tkanina była zbyt obszerna i nie rozwijała się. Oznacza to, że należy ją złożyć lub schować, gdy nie jest potrzebna. Wymiary standardowej kołdry odpowiadają wymiarom przeciętnej osoby dorosłej osoby.

Standardowe wymiary kołder to:

Możesz kupić kołdrę w szerokiej gamie kolorów, wzorów i rozmiarów, aby dopasować ją do swoich potrzeb. Jeśli masz młodsze dziecko lub chcesz kupić kołdrę do łóżeczka dla malucha, powinieneś rozważyć zakup kołdry dziecięcej. Te kołdry są specjalnie zaprojektowane do łóżek mniejszych niż standardowe i są dostępne zarówno w mniejszych, jak i większych rozmiarach.

Standardy wymiarowe kołder:

  • Kołdry 135x200 (link do kategorii w sklepie)
  • Kołdry 155x200
  • Kołdry 180x200
  • Kołdry 200x200
  • Kołdry 200x220 (link do kategorii w sklepie)
  • Kołdry 220x240
  • Kołdry 220x260
  • Kołdry 240x260

 

Pojedyncze kołdry 135x200 i 155x200 są idealne dla nastolatków i dorosłych, podobnie jak kołdry 180x200 i 200x220.

Popularne rozmiary kołder dla par 180x200, 200x220 i 220x240 (dla wymagających).

Te największe rozmiary kołder są idealne zwłaszcza dla par z dziećmi.

Kołdry dla małych dzieci i starszych dzieci mają zazwyczaj rozmiary od 90x120 do 60x120. Ponieważ kołdra w tym rozmiarze jest odpowiednia dla niemowlęcia do końca pierwszego roku życia, zestaw kołder 90x120 jest popularny w mniejszych łóżeczkach.

Możesz również wybrać kołdrę przyjazną dzieciom o dużym rozmiarze, która nie będzie kłopotliwa w przechowywaniu, gdy nie będzie używana.

Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozmiarów każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie wymiary powinna mieć kołdra? Typowa duże kołdry letnie czy zimowe mają wymiary 200x220. Powyższe wymiary pokrywają większość rozmiarów materacy.

Typ, rozmiar i materiał kołdry są równie ważne jak jej wymiary w tworzeniu spokojnego otoczenia sypialni. Kolory, wzory i styl również odgrywają kluczową rolę. Wybierając kolory i wzory, pamiętaj, by wybierać te, które sprawiają, że czujesz się dobrze.

Pamiętaj też, by wybierać wzory i style, które pasują do reszty wystroju Twojej sypialni. Jeśli chodzi o rozmiar, powinieneś wybrać taki, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego łóżka.

Częstym błędem popełnianym przez ludzi przy zakupie nowej kołdry jest kupowanie zbyt dużej. Większość ludzi kupuje dużą kołdrę.

Dodatkowo poszewki na kołdry są dostępne w szerokiej gamie stylów i materiałów. Możesz wybrać poszewkę taką, która uzupełni Twoją sypialnie kontrastowym kolorem lub wzorem.

Wartość kołdry jest nie do przecenienia. Powinna ona odpowiadać Twoim wymaganiom, w tym rozmiarom i stylowi.

Powinien też odpowiadać Twojemu budżetowi. Kołdry są dostępne w różnych stylach, takich jak nowoczesny i tradycyjny. Niektóre kołdry są dostępne w szerokiej gamie kolorów i nadruków, które można łączyć, aby stworzyć własny, niepowtarzalny motyw kolorystyczny. W przypadku kołder można wybierać spośród różnych rodzajów tkanin, takich jak bawełna.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl